Noc Lampášov – 5. ročník 25.11.2017

Dňa 25. novembra 2017 sa uskutočnila ďalšia úspešná akcia na našom bunkri BS-6 Vrba nazvaná „Noc lampášov 2017“. Osadenstvo bunkra sa na túto noc zodpovedne pripravovalo. V pláne bolo postaviť na akciu dva nové stánkové prístrešky vedľa bunkra, silný nárazový vietor bol proti. Operatívne padlo rozhodnutie premiestniť prístrešky bezprostredne pred vchod do bunkra. To už ešte pred osemnástou hodinou začali prichádzať prví návštevníci. Bolo treba improvizovať. Situáciu zachraňoval náš „štábny kapitán“, ktorý nielen pred bunkrom vítal, ale aj v interiéri sprevádzal týchto nedočkavcov.

Neskôr sa ukázalo, že prístrešky ochránili skupiny čakajúcich návštevníkov nielen pred vetrom, ale aj pred dažďom.

O osemnástej hodine už všetko fungovalo podľa plánu. Od parkoviska cestu k bunkru vyznačovali rozsvietené lampáše. Počas čakania na vstup bolo možné dať si horúci čaj, omastený cheba, výbornú kapustnicu alebo vybrať si niektorý z ponúkaných suvenírov. Chleba s cibuľou ponúkala Lucka a ukázalo sa, že Ivan vie variť nielen výborný guláš, ale aj vynikajúcu kapustnicu.

Štábny kapitán poskytoval prichádzajúcim všeobecné informácie o Petržalskom opevnení. Čakajúci si tiež mohli prezrieť album o rekonštrukcii bunkra. Podrobnejšie informácie o samotnom bunkri sa v interiéri dozvedali od Petra alebo Viktora. Na akcii sa zúčastnili všetky vekové kategórie: od detí až po seniorov. Navštívili nás aj chalani zo spriateleného bunkra BS-4 Lány. Prevládali však „geokešeri“, ktorých bolo viac ako 110, celkovo mohlo byť na akcii okolo 200 ľudí. Foto z akcie >>>TU<<<